Aneta AN Awtoniuk

Emocjami człowieka zajmuję się profesjonalnie od 24 lat, a aktywnością ruchową od 17 lat.
Wyróżnia mnie unikalna umiejętność łączenia tych dziedzin.
Trenując ludzi w zakresie tzw. soft skills (miękkich umiejętności, czyli osobistych kompetencji interpersonalnych) i prowadząc coaching w obszarze technik redukcji objawów stresu czy szkolenia motywacyjne, udowodniłam tysiącom podopiecznych, że jakość życia najbardziej poprawia współdziałanie umysłu i ciała.
Ciało jest narzędziem do życia. Życie to ruch. Nie zawsze od razu ruch ręki czy nogi, ale zawsze ruch klatki piersiowej przy wdechu i wydechu powietrza, ruch kurczenia i rozkurczania mięśnia sercowego pompującego krew.
Aby lżej żyć, człowiek (i pies też!) potrzebuje skupienia, precyzyjnego działania, zadowalających efektów i odpoczynku.
Na tym koncentruję się prowadząc praktykę jogi i dlatego praktykuję Ashtanga Yogę.
Jestem instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – nowoczesne formy gimnastyki. Posiadam uprawnienia instruktorskie nadane przez Ministra Sportu i Turystyki. W 2006 roku zostałam też licencjonowaną instruktorką GYMSTICK POWER i GYMSTICK CHALLENGE. Rok później także instruktorką Nordic Walking i w tym samym 2007 roku ustanowiłam Rekord Świata w 12-godzinnym marszu Nordic Walking pokonując prawie 70 km w ciągu 12 godzin marszu. Po co? Bo chciałam.
10 lat temu, w 2013 roku pod okiem Ani Kopery rozpoczęłam praktykę jogi. 4 lata później poznałam i pokochałam Ashtanga Viniasa Yogę i dziś, w 2023 roku od 5 lat jestem nauczycielką Ashtanga Yogi. Jogowy kurs nauczycielski zrobiłam u Przemka Nadolnego w Yoga Republic. W 2019 roku zostałam Ambasadorką Jogi w Polsce.
W praktyce nauczycielskiej wykorzystuję i łączę swoją wiedzę o mózgu i systemie nerwowym człowieka oraz kompetencje trenerskie – przez 24 lata wyspecjalizowałam się w walce ze stresem. Jako coach bohaterek programu współpracowałam z Gokiem Wanem w programie Stylowe Rewolucje Goka (TVN Style).
Działam nie tylko na rzecz ludzi, ale i zwierząt.
Możesz znać moją aktywność publiczną jako behawiorystki zwierząt, trenerki psów i ewaluatorki psów agresywnych, ponieważ angażuję się w pracę z opiekunami psów i kotów nad poprawnym ułożeniem relacji między człowiekiem i zwierzęciem oraz między zwierzętami w Szkole dla psów Azorres. Wymyśliłam i przeprowadziłam ogólnopolską kampanię „WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ”, za co otrzymałam nagrodę specjalną Zoobranży i Ogólnopolskich Tragów Warsaw Animals Days 2017 w kategorii AKCJA SPOŁECZNA.

Lubię ludzi. Dlatego dzielę się tym, co ważne – wiedzą, doświadczeniem, uważnością, jogą.
Zapraszam na praktykę w tradycyjnym systemie Ashtanga Viniasa Yoga.